Lubuskie Angusowo - S1 E27 - Nowe kozy oraz raport z farmy
Lubuskie Angusowo - S1 E27 - Nowe kozy oraz raport z farmy
Odsłon: 20392 | Ocena: 486 | Czas: 18m 28s |


Szukaj
Dyskusja:


Lubuskie Angusowo - S1 E27 - Nowe kozy oraz raport z farmy Ależ widzowie naciskają z tym traktorem. Jak kupiłem ziemię pod koniec lat 90-tych kupiłem i traktor, Ruska T25 za 6K z kabiną, starego z 1983 roku, działa do dziś bez napraw, daje radę w tym co mam. Po co kupować maszynę większą od pola? Gdybym miał pół bańki to na pewno zainwestował bym tą kasę w coś rozsądniejszego niż w prestiż śmigania przez wieś na dwustukonnym potworze. Jak ktoś ma 200 ha, które uprawia, to musi mieć takiego potwora do roboty, ale nie pojmuję po co komu traktor za 250K przy 5 ha, jak to czasem widuję w mojej okolicy. Traktor droższy od całego majątku, pocieszne, a może żałosne?
Być może gąsior. Miałem te kaczki, nawet wielkie kaczory i to raczej kury były dominujące. Kaczki się tłukły między sobą, kur nie atakowały.
ile łącznie wydałeś na całą farme
wiem że traktor troche kosztuje ale pomyśl o kego zakupie bo naprawde rozwiąże ci wiele spraw za 20000 zl kupisz dobry traktor za te pieniądze z turem oczywiście no a puźniej pomyślisz o jakiś maszynach
Kup traktor
Witam za ile kupiłeś te dwie kuzki
Kiedy nowy odcinek?
Jakieś koziołki zostaly już sprzedane?
Witam czy mógłbym dostać maila pańskiego dziękuję bardzo
Witam. Też trzymam kury i chciałem się zapytać Pana co zrobić żeby niesnosc się poprawila? Mógł by mi Pan coś doradzic?
a gdzie pies
Współczuję takiej suszy, dla Angusów naprawdę ciężki rok widzę, po zimie były w nie za mocnej kondycji a teraz nawet nie mogą się "odkuć" na trawie:( U mnie narazie susza zbyt dotkliwa nie była w tym roku i bydło wręcz nie nadąża wyjadać pastwisk. Ja bym chyba na Pana miejscu rozważył selekcję i redukcje stada...
Kiedy film?
Troche sie rozwiniesz to maszyny rolnicze kup ale te twoje sposoby to ciekawie wyglądają bo raczej taki ciągnik z ładowaczaem zgrabiarkoprzewracarka przyczepa i belarka by ci sie przydały bo tak jak ty robisz troche przesrane
Nagra pan film z bliźniaków?
Witam. Bardzo zaciekawił mnie Pański film, w którym mówił Pan o produktywności pastwisk ( S1- E3) . Powiedział Pan, że obecnie 1ha pastwiska może wyżywić 100 sztuk bydła a cel to zwiększenie produktywności 4-krotnie. Czy da się oszacować ile czasu może zająć realizacja tego celu stosując te metody użyźniania gleby I czy rzeczywiście może to przełożyć się na zyski z hodowli angusów? Pozdrawiam.
Wg mnie ciagnik niepotrzebny ale miniladowarka bylaby by swietnym uzupelnieniem, duza gama osprzetu, male wymiary, super opcja dla takiej farmy, przerabialem to w Niemczech i Walii.
Jak dobrze pamiętam w jednym z filiów powiedział pan że podaje pan kurą jogurt naturalny. Można wiedzieć w jakim celu ? I ile razy na tydzień im podawać?
Lubuskie czy nie powinieneś w pierwszej kolejności sprzedać owiec?
Oooo widzę że poszedł pan w tym kierunku o którym mówiłem aby kupić czyste kozy anglonubijskie. Super i pozdrawiam